Zatkana toaleta – co robić?

Niesłychanie uciążliwą awarią instalacyjną jest zatkana toaleta. Udrożnienie odpływu najczęściej wymaga wykorzystania narzędzi, których nie posiadamy na wyposażeniu lokalu mieszkalnego. Jeżeli mamy gwarancję, iż zatkanie jest samoistne można wówczas spróbować udrożnić rury zwykłym środkiem zwanym Kretem bądź wrzątkiem. Natomiast kiedy podejrzewamy, że cokolwiek utknęło w odpływie,  a tak się ma możliwość zdarzyć kiedy wylewamy do muszli klozetowej różne zabrudzenia warto zawczasu umówić wizytę hydraulika i nie działać na swoją rękę komplikując wyłącznie sprawę i nie rzadko wyrządzając liczne szkody.

Czasem przez pomyłkę ma możliwość nam wpaść kawałek szmaty, kostka klozetowa lub kamień, czy cokolwiek innego, co blokuje wymianę ścieków ku kanalizacji. Domowymi sposobami można z pewnością próbować we własnym zakresie udrożnić odpływ, jednakże wszelkie przebijaki i sprężyny mogą się nie przydać kiedy dopchniemy jedynie blokadę do właściwej rury kanalizacyjnej. Z tego względu zdecydowanie bezpieczniej, wygodniej, a nie rzadko także taniej jest w tej samej chwili sięgnąć po pomoc profesjonalisty.

Wizyta hydraulika bezzwłocznie po wykryciu niedrożności umożliwi szybko i skutecznie odetkać toaletę bez konieczności jej demontażu i udrażniania kanalizacji. Aczkolwiek ekipa hydraulików gotowa jest na usunięcie każdej awarii, także znacznie poważniejszej niż tylko zatkany syfon toalety. Na szczęście dyskomfort z powodu braku sposobności skorzystania z toalety albo utrudnieniu w jej użytkowaniu wymusza niejako do skierowania swej sugestie na oferty okolicznych hydraulików, w wielu sytuacjach w ramach natychmiastowej pomocy, jaka pozwala pogotowie hydrauliczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *